Jump to content

Welcome to ArenaCS
Inregistreaza-te acum pe forum, ca sa poti accesa functionalitatiile lui pe deplin. In cazul in care ai cont, da un click aici Logheaza-te - in cazul in care n-ai cont, da click aici Creaza-ti un cont doar cu un simplu click, gratuit!
Photo

Propuneri pt forum

12 replies to this topic

HidrogeN

HidrogeN

Membru Gold

• PipPipPipPip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    829
    MENTION

- Mod chat pt ipbb ce poate fi folosit de staff, inclusiv membrii daca se doreste acest lucru * se pot seta permisiuni astfel incat sa poata fi folosit de la un anumit numar de postari sau vechime, pentru a se preveni spam-ul / reclamele.

- Modpack de limba romana pentru nestiutori, ce schimba interfata in limba romana (poate fi comutat manual de pe engleza pe romana)

- Schimbarea dimensiunii avatarului

- Adaugarea unui mod de medalii *awards ce pot fi date de catre administratori/mod dupa criterii alese de staff (de ex adminul / helperul lunii, cel mai activ moderator/ admin .. etc) iconitele pot fi realizate de catre un designer sau pot fi luate de pe internet. Medaliile se pot da si automat, dupa un anumit nr de posturi. &&& in mare parte am testat acest mod dar s-ar putea sa existe si niste buguri, nu asigur nimic.

* pot asigura asistenta la instalarea modpack-urilor :D

• n3o and Ronaldpi like this
    Noi suntem pur şi simplu hidrogen.

M10

M10

Fondator

• Pip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    5721
    MENTION

Avand in vedere faptul ca toti stim limba engleza, partea cu limba nu se va schimba. Cat despre celelalte. Dimensiunea avatarulu este de 150x220. Iar despre awards, momentan nu se vor implementa deoarece nu sunt asa multi useri activi. Se va ajunge si acolo

[center]Daca esti interesat sa ma cauti, poti sa o faci pe sectiunea unde activez cel mai mult!
    Daca ti-am promis ca-ti fac o semnatura sau un avatar, ai rabdare, nu-mi tot da PM!
    [/center]
    [center]
    Posted Image[/center]

DANIEL

DANIEL

User nou

• Group:
    Members
  • Member Number:
    5789
    MENTION

Nici chat-ul pe forum nu este o idee prea buna,avand in vedere inactivitatea actuala.

HidrogeN

HidrogeN

Membru Gold

• PipPipPipPip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    829
    MENTION

Nu înțeleg de ce nu ar putea exista un chat, si de ce ar conta inactivitatea din perioada asta, avand în vedere faptul că majoritatea forumurilor au un chat? Mă rog, puteți face ce vreti, eu doar am venit cu niste propuneri ;)

M10

M10

Fondator

• Pip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    5721
    MENTION

De ce sa adaugam un chat ca toate celelalte? Sincer? Doar pentru a avea un chat? Cu ce ajuta? Se incarca pagina mai greu.

[center]Daca esti interesat sa ma cauti, poti sa o faci pe sectiunea unde activez cel mai mult!
    Daca ti-am promis ca-ti fac o semnatura sau un avatar, ai rabdare, nu-mi tot da PM!
    [/center]
    [center]
    Posted Image[/center]

SABYE

SABYE

VIP !

• PipPipPipPip
  • Group:
    Admini Server
  • Member Number:
    2870
    MENTION

da sunt de a cord  cu tn   m 10  cu  toate  celalalte   dar  chatul era   bn  parerea mea

HidrogeN

HidrogeN

Membru Gold

• PipPipPipPip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    829
    MENTION

Pe un chat de pot scrie anunțuri legate de server pentru a fii văzute mai rapid, sau pur și simplu se poate discuta. Apropo, dacă aveai puține cunoștințe știai că adăugarea unui chat nu îngreunează cu nimic încărcarea forumului. Sau dacă nu se dorește ca chat-ul să fie pe aceeași pagina se poate pune intr o secțiune separată.

M10

M10

Fondator

• Pip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    5721
    MENTION

N-am sa intru in discutie despre ce stiu sa fac sau nu. Am reusit sa revitalizez comunitatea cand era in prapastie. Tu unde ai fost? Aaa, ai vazut ca s-a dus in jos si-ai plecat. Acum cand vezi ca si-a mai revenit ai revenit si tu. Ador astfel de persoane. Daca vreau sa pun chat pun, daca nu, nu. E clar? Si aici nu ma limitez la ce vreau eu, ma duc si inspre ce vor altii. S-a discutat despre asta de mai multe ori, si s-a decisa sa nu se puna chat. Cand comunitatea va avea mai multi userii activi, atunci poate ca da. Iar cat despre anunturiile despre server, cred ca serverul o duce bine. Nu a picat deloc, nu s-au facut schimbari majore. Si cand e ceva, se anunta pe toate caiile posibile acest lucru.

• SABYE likes this
    [/center]
    [center]
    Posted Image[/center]

HidrogeN

HidrogeN

Membru Gold

• PipPipPipPip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    829
    MENTION

Crede-ma ca nu sunt genul de persoană care să fugă atunci când aceasta este în prăpastie.. Am fost admin o bună perioadă de timp si comunitatea a scăzut de multe ori si am încercat să o ajut cu cât am putut. Am renunțat la cs acum ceva vreme pentru că nu aveam destul timp liber, mă rog n-am să intru în polemici ca nu are rost. Am intrat din nou pe forum pentru că am primit un mail de la Arenacs, si am zis să intru sa vad ce se mai întâmplă cu serverul. Nu cred că am făcut ceva greșit în asta si nici in faptul că am încercat să vă dau un sfat legat de forum, dar văd că nu sunt acceptate așa că ma retrag. O săptămână frumoasă tuturor :)

• n3o likes this

n3o

n3o

Membru

• Group:
    Administrators
  • Member Number:
    1
    MENTION

Hidrogen,  ne bucuram foarte mult ca ai revenit!

A zis si M10 ca o parte din propunerile tale vor fi aplicate pe parcurs si sper sa ne ajuti si tu la momentul respectiv. Pe aceasta versiune de forum nu putem face prea multe chestii, o sa-ti zic in privat pe PM care e treaba.

Nu trebuie sa te superi de la o discutie oarecare, fiecare dintre noi a contribuit mai mult sau mai putin la aceasta comunitate.

Hai sa ramanem prieteni in continuare si sa lasam la o parte supararile :))

• HidrogeN and SABYE like this

MssR@SaneInsanity

MssR@SaneInsanity

Membru Silver

• PipPipPip
  • Group:
    Members
  • Member Number:
    3495
    MENTION

Propun inlocuirea pluginului de scrennshot actual cu acesta: https://www.csforce....enshot-semnat/ , deoarece pluginul de screenshot actual este buguit. Am experimentat chiar eu si chiar este buguit. Si mai propun si adaugarea pluginului de "Anti-Reclama" , pe care multe comunitati il folosesc: https://www.csforce....s-anti-reclama/

Posted Image

Posted Image ★ArenaCs★™

DANIEL

DANIEL

User nou

• Group:
    Members
  • Member Number:
    5789
    MENTION

Propun inlocuirea pluginului de scrennshot actual cu acesta: https://www.csforce....enshot-semnat/ , deoarece pluginul de screenshot actual este buguit. Am experimentat chiar eu si chiar este buguit. Si mai propun si adaugarea pluginului de "Anti-Reclama" , pe care multe comunitati il folosesc: https://www.csforce....s-anti-reclama/

Are dreptate,e buguit plugin-ul de screenshot. Mi se pare o idee buna sa avem plugin ce blocheaza reclamele. Sustin propunerea lui MssR.

-=*patrick*=-

-=*patrick*=-

MEMBER

• Group:
    Members
  • Member Number:
    6137
    MENTION

cu timpl o sa facem mai multe.....

inca ne gandim la proiecte noi ce tin de la interfata pana la pluginuri , chat si alte cele.....cu siguranta vom dezvolta comunitatea si vom aduce aici si sv nu doar de 1.6.

va mai asteptam cu propuneri caci vrem sa ne apucam de treaba cat de curand.

multumim!

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users